Vrijdag 12 juni hield de Volkspartij Ommen Vooruit (VOV) de jaarlijkse haringparty op het terras van restaurant Spoor 7 bij het station van Ommen. Tijdens de zonovergoten middag brachten diverse belangstellenden een bezoek aan de party. Diverse politici, burgemeester van Ommen, mensen uit het verenigingsleven genoten van de verse haring die ter plekke eigenhandig werd schoongemaakt door VOV-fractiovoorzitter, Gerrit de Jonge.

haringparty-vov-ommen-ibr-no
Foto: Gerrit de Jonge (VOV-fractievoorzitter) maakt verse haring schoon voor de genodigden.

Onder het genot van een drankje werd over een tal van onderwerpen van gedachten gewisseld. Zo kwam de verkeerssituatie in Ommen, maar ook de mogelijke sluiting, vanwege het mogelijk stopzetten van gemeentelijke subsidie van het Nationaal Tinnen Figuren Museum aan de orde waarbij sommigen het onbegrijpelijk vinden dat hierdoor heel veel gemeenschapsgeld wat destijds is geïnvesteerd door zowel de provincie als de gemeente verloren dreigt te gaan.

haringparty-vov-ommen-ibr3-no

Verder komt met name vanuit de recreatieve sector de klacht dat het gemeentebestuur, op de VOV na, geen enkele moeite heeft gedaan om de verhoging van toeristen/forensenbelasting tegen te gaan. In algemene zin was men nogal somber over de financiële situatie van de gemeente nu de reserves opraken en de inwoners de aankomende jaren, als het aan het huidige college van B&W ligt, te maken krijgt met drastische tariefsverhogingen bijvoorbeeld dat van de onroerend zaakbelasting. Het voorstel is om deze belasting vanaf 2016 jaarlijks, gedurende vier jaren, met 5% te verhogen.

Kortom voldoende stof voor de beide raadsleden van de VOV Gerrit de Jonge en Gerrit Middelkamp om de aankomende tijd flink in debat te gaan in de gemeenteraad. Uiteraard waren er ook veel luchtige zaken te bespreken zoals het prachtige weer, de toekomstige vakantie en de aankomende Bissinghdagen. 

haringparty-vov-ommen-ibr2-no

Al met al kijkt het bestuur en de fractie van de VOV terug op een geslaagde haringparty en hoopt ook volgend jaar rond deze tijd weer iets dergelijks te kunnen organiseren. In het bijgevoegde filmverslag krijgt u een impressie van deze geslaagde middag.

Bron: Volkspartij Ommen Vooruit (VOV)

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet getoond.