Donderdagmiddag 10 december 2015 is in het gemeentehuis in Ommen door het RIBW-Partnerberaad Ommen een plan voor een Sociaal Inloopcentrum in Ommen overhandigd aan Hessel Posthuma, centrummanager van Ommen. Daarbij werd ook een kunstwerk overhandigd door Babette Duinkerken.

2360-sociaal-inloopcentrum-ommen-ibr-no

Sociaal Inloopcentrum Ommen

Het plan is om een plek te creëren waar iedere inwoner van Ommen welkom is. Waar je andere mensen kunt ontmoeten maar waar je ook gewoon zelf een krantje kunt lezen, waar je bijvoorbeeld deel kunt nemen aan activiteiten. Iedereen is welkom en met name ‘iedereen’ is erg belangrijk. Ook mensen die moeilijk contact leggen of zich eenzaam voelen kunnen binnenlopen en anderen ontmoeten. Mensen met een rugzak of mensen die hulp nodig hebben zijn ook welkom. Jong en oud, iedereen! Met of zonder beperking en laten we realistisch zijn wie heeft er nou geen beperking.

2341-sociaal-inloopcentrum-ommen-ibr-no

Een locatie voor het inloopcentrum is er nog niet maar er wordt al wel voorzichtig over gespeculeerd. Het oude Rabobank gebouw wordt bijvoorbeeld genoemd als een potentiële locatie. Het RIBW-Partnerberaad Ommen wil het breed oppakken en het oude Rabobank gebouw biedt mogelijkheden en is goed bereikbaar. Er valt nog veel te doen en te onderzoeken en het plan moet nog verder worden uitgediept.

2353-sociaal-inloopcentrum-ommen-ibr-no

Het kunstwerk dat aan Hessel Posthuma werd overhandigd is gemaakt door kunstenares Babette Duinkerken. Zij lichtte haar werk toe. ‘Hier is Nederland aan toe en laten we in Ommen het voorbeeld geven met een inloopcentrum. Sommige mensen zijn gesloten en sommige mensen zijn best wel alleen. Als je in verbinding komt met anderen dan kan dat helpen om jezelf te openen. Er kunnen mooie dingen door ontstaan. Op het schilderij zie je mensen op een eilandje staan en zitten, afgezonderd van de wereld. Hokjes cultuur zie je in het kunstwerk terug. Als je samen kan komen op een plek dan kun je gaan bloeien dan kun je je misschien eenvoudiger openstellen’.

Hessel Posthuma nam het plan en het kunstwerk in het kader van ‘jouw idee voor ons centrum’ in ontvangst. De campagne ‘jouw idee voor ons centrum’ is een groot succes. De ideeën die worden aangedragen zijn heel verschillend, van een watertappunt tot verkeersvisie. Ook dit plan (idee-nummer 236) voor een Sociaal Inloopcentrum Ommen nemen we van harte in ontvangst. Binnenkort gaan we met een commissie kijken welke ideeën we op korte termijn kunnen realiseren.

Heeft u een idee voor het centrum in Ommen?
Deponeer deze dan in de ideeënbus op de Markt of dien uw idee in via de website van de gemeente Ommen.

Tekst en foto’s: Marjolijn Rhee | Natuurlijk Ommen

Geef een reactie

Uw e-mailadres wordt niet getoond.